Pagrindinis > Regione > Kultūra > Vasara nusinešė festivalį „Marijampolė music park“

Vasara nusinešė festivalį „Marijampolė music park“

 

Marijampolėje su vasaros pabaiga baigėsi ir trečiasis klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalis „Marijampolė music park“, dovanojęs žiūrovams daug įspūdingų akimirkų. Festivalyje skambėjo šeši koncertai Marijampolės Poezijos ir Vytauto parkuose bei Kačių kiemelyje. Prasidėjęs rugpjūčio 25-ąją ir užbaigtas 31 dieną, šis renginių ciklas pažėrė originalių, niekur iki tol neskambėjusių, muzikos patirčių nuo klasikos iki džiazo ir flamenko. Dar vienas išskirtinis festivalio programos aspektas – tai netikėtai susikūrę Lietuvos ir užsienio muzikų tandemai, todėl neatsitiktinai ir buvo sugalvota festivalio paantraštė – „Lietuva plius“!

Jau festivalio atidarymo koncertas patvirtino „Lietuva plius“ idėją. Poezijos parke nuskambėjusiame koncerte apsijungė aukščiausio meistriškumo Lietuvos ir Vokietijos pajėgos – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas M. K. Čiurlionio styginių kvartetas, kuris parengė programą kartu su solistais iš Vokietijos – sopranu Viktorija Kaminskaite ir tenoru Paulu Kaufmannu. Viktorija beveik prieš 15 metų išvyko studijuoti į Vokietiją ir ten sėkmingai tęsia dainininkės karjerą. Paul Kaufmann žinomas Vokietijos tenoras, kuris kuria vaidmenis reikšmingiausiuose Vokietijos operos teatruose. Kartu atlikėjai Marijampolei pristatė nuotaikingai gaivią ir romantiškai šmaikščiai programą „Arte Operette“.

Vytauto parke sutemus karaliavo unikalūs festivalio džiazo koncertai – „Aš jaučiu meilę…“ ir „Via Baltica Jazz“. Pirmoje džiazo naktyje širdis virpino gruzinų kilmės džiazo dainininkė Katiko Purtseladze ir jos vyras, ukrainietis pianistas Pavel Ignatyev. Skambėjo žinomos ar mažiau atpažįstamos, tačiau kupinos meilės, romantinės ir ne tik džiazo baladės. „Pianistą Pavelą Ignatyevą su mūsų šalimi sieja sentimentai. Jis, būdamas septyniolikos metų, pirmą kartą lankėsi Lietuvoje ir susidraugavo su mumis – Kauno J. Naujalio muzikos mokyklos pianistais, vėliau mūsų keliai susikirto Austrijoje, Zalcburge, žinomo pianisto D. Baškirovo fortepijono kursuose Mozarteumo muzikos mokykloje“ – pasakoja festivalio organizatorė E. Kasteckaitė. Rengdama festivalio programą, Eglė susisiekė su buvusiu studijų draugu ir atrado nuostabų duetą, kurį galėjo pakviesti ir į „Marijampolė Music Park“ festivalį. Antroji džiazo naktis buvo ekspresyvi ir „su jėga“, kadangi apsijungė trijų Baltijos šalių vyrų muzikų pajėgos – Lietuvos, Latvijos ir Estijos, todėl neatsitiktinis ir koncerto pavadinimas – „Via Baltica Jazz“. Čia klausytojai galėjo mėgautis aukščiausio lygio instrumentiniu džiazu.

Sekmadienio popietę festivalis „Marijampolė Music Park“ klausytojams pasiūlė originalų muzikos ir žodžio dialogą „JOS vizij-JOs“. Sceninį aktorinį meistriškumą skleidė nacionalinės premijos laureatė aktorė Nelė Savičenko ir jaunosios kartos talentingasis aktorius Ainis Storpirštis, muzikinę dalį kūrė Lietuvos nacionalinės premijos laureatas saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir pianistė Eglė Kasteckaitė. Tai mamos ir sūnaus pokalbiai – vizijos apie svarbiausius būties reiškinius. Pokalbiai parengti pagal K. Džibrano poemą „Pranašas“. Šių muzikos ir žodžio dialogų režisierė Eglė Storpirštienė.

Priešpaskutinė festivalio diena buvo pavadinta „Gitaros atradimų“ diena, kurioje skambėjo įvairiaspalvė vilniečių gitaristų (Vilnius Guitar Trio) programa nuo klasikos iki flamenko. Gitaristų pasirodymą papildė flamenko šokėjos iš grupės „Solea“. Organizuodama šį vakarą E. Kasteckaitė sakė: „Norėčiau, kad nuo šių metų festivalyje būtų koncertas, skirtas kokiam nors vienam muzikos instrumentui, kurį mes galėtumėme visi iš naujo ir iš naujo „atrasti“.

Festivalio uždarymo koncertas padovanojo originalų ir iš dalies premjerinį projektą. Originalų ir premjerinį todėl, kad su belgų gitaristu Chris Ruebens ir Marijampolės talentingiausiais vaikais Vilhelmo Čepinskio vadovaujamas „Senosios Cameratos“ orkestras dar nėra grojęs, o ir tokio klasikinio koncerto nėra dar vedęs žinomas režisierius Vytenis Pauliukaitis. Orkestras ir solistas atliko šokių muzikos programą nuo klasikos iki tango, todėl neatsitiktinai pavadintą „Pas de deux“ – „Žingsniai dviem“. Ypatingai šiltai buvo sutikti Marijampolės muzikos mokyklos jaunieji muzikantai, respublikinių konkursų laureatai Povilas Stonkus (trimitas) ir Karolis Šerpytis (violončelė), kuriems yra didelis iššūkis ir garbė groti su pripažintu profesionalų orkestru.

Festivalio organizatorė E. Kasteckaitė tikisi, kad festivalis savo premjeromis ir muzikiniu išskirtinumu turi potencialo skatinti kultūrinį turizmą į Marijampolę – pritraukti melomanų ir kultūringų turistų iš visos Lietuvos ir galbūt net iš užsienio. Festivaliui artėjant jau buvo sulaukta interesantų skambučių iš Vokietijos.

Viešųjų ryšių tarnyba

Festivalio organizatorių nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE