Trečiadienis, vasario 20, 2019
Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolėje – bendruomeninė akcija „Varpo aidas – šimtmečio atgarsiai“

Marijampolėje – bendruomeninė akcija „Varpo aidas – šimtmečio atgarsiai“

 

Vasario 16-ąją Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Marijampolės centrinę J. Basanavičiaus aikštę papuoš 100 varpų. 13 val. šventiniame renginyje J. Basanavičiaus aikštėje atstovai iš mokyklų, bendruomenių, struktūrinių ir visuomeninių organizacijų, miesto vadovai ant specialiai sukurtos ir Lietuvos kultūros sostinės simbolika papuoštos konstrukcijos pakabins 100 baltų varpų su užrašais.

Simboline akcija „Varpo aidas – šimtmečio atgarsiai“ siekiama, pasitelkiant istorinį miesto išskirtinumą ir simbolinę meno išraišką, paskatinti bendruomeniškumą bei simboliniu skambinimu pakviesti burtis ir drauge sukurti ypatingą šventinę atmosferą miestui ir miesto svečiams.

Kodėl šiai akcijai pasirinktas Varpas? Varpas nuo seno tarnauja žmonėms ypatingoms progoms – be jo kažin ar įmanoma įsivaizduoti svarbiausius gyvenimo ritualus. Marijampolės – Lietuvos kultūros sostinės simboliu ir buvo pasirinktas varpo įvaizdis, nes tai viena svarbiausių kultūrinių ir dvasinių vertybių.

„Varpo garsas perskiria debesius“,– savo tėviškėje išgirstą senolių posakį yra užrašęs Jonas Basanavičius. Varpas, kaip tautos žadintojas, visiškai atitinka Sūduvos krašto aušrininkų ir varpininkų idėjas. Aktyviausi XIX a. Lietuvos inteligentai, tautinio judėjimo veikėjai buvo Marijampolės gimnazijos ugdytiniai. Mokslus baigę Sūduvos krašto šviesuoliai, pasitelkę bendraminčius iš visos Lietuvos, sugebėjo išplėtoti mūsų tautinį sąjūdį. Jų leidžiami laikraščiai „Aušra“ ir „Varpas“ ragino saugoti ir išlaikyti savo kalbą ir tautos savitumą.

2018 metų Lietuvos kultūros sostinės titulas suteiktas Marijampolei, įprasminant šį miestą kaip istorinį Lietuvos kultūros ir švietimo centrą, prisimenant Sūduvos sostinės vaidmenį tautinio atgimimo ir valstybingumo kelyje.

Pajuskime bendruomeniškumo jėgą akcijoje „Varpo aidas – šimtmečio atgarsiai“. Tegul simbolinis varpų skambėjimas bus gražus akcentas, įrodantis, kad varpas, kaip ir laikas, gali būti miesto istorijos, šiandienos ir ateities bendruomenių jungtis.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.