Pagrindinis > Naujienos > Vizitas Rumunijoje: „Mokomės gyventi sveikai“

Vizitas Rumunijoje: „Mokomės gyventi sveikai“

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla 2017-2019 m. m. dalyvauja Erasmus+ KA2 veiksmo tarptautiniame projekte „Mokomės gyventi sveikai“. Projekte be mūsų taip pat  dalyvauja mokyklos iš Rumunijos, Portugalijos, Turkijos ir Danijos. Mūsų mokykla yra pagrindinė šio projekto koordinatorė.

Šiuo projektu siekiama užtikrinti sveikesnę mokinių gyvenseną, paremtą sveika mityba, sportu, psichologiniu bei socialiniu gerbūviu.  Juo sieksime, kad mokiniai įgytų įgūdžių bei kompetencijų per problemų sprendimą, mokymo turinio keitimo įtraukiant sveikatinimo, kitus aktyvius mokymosi procesus į mokinių kasdieną. Stengsimės, kad po metų mokinių savijauta būrų geresnė, todėl parengsime Protokolą su patarimais, kaip to pasiekti.

Pirmasis šio projekto vizitas buvo Rumunijoje. Georghe Tatarescu vidurinė mokykla, kuri ir yra mūsų partnerė, yra įsikūrusi 12 000 gyventojų turinčiame Rovinari miestelyje, nutolusiame 400 km nuo sostinės Bukarešto. Visą savaitę atstovai iš visų partnerių šalių – po du mokytojus ir  du mokinius (iš Danijos 3 mokiniai) vykdė veiklas, susijusias su tauresniu ir sveikesniu mūsų gerbūviu.  Pirmiausia mokytojai ir mokiniai susipažino (vaisių pintinėlė), vėliau buvome pakviesti į integruotą sveikos gyvensenos bei chemijos pamoką, taip pat ir į teorinę paskaitą apie įrenginius, prietaisus bei programėles, skirtas sveikai gyvensenai. Lankėmės ir fizinio lavinimo pamokoje, kur stebėjome ir žaidėme rumunišką tradicinį sporto žaidimą – oiną. Turėjome galimybę susipažinti su miesteliu bei jo meru, buvome pakviesti į savivaldybę. Žinoma, nemažai laiko skyrėme ir užduotims, kurias iki kito susitikimo Portugalijoje turime įvykdyti savo mokyklose. Tiek mokytojai, tiek mokiniai sukūrė ir pristatė savo siūlomas mokymo programas ir kitas tarpdalykines veiklas.

Taip pat klausėmės paskaitų ciklo apie maisto piramidę, mokiniai atliko praktines užduotis. Po to visi ruošė vaisių salotas, kuriomis ir vaišinosi. Po pietų projekto dalyviai turėjo galimybę prisiliesti prie rumuniškų tautinių tradicijų: rūbų, dainų ir šokių. Trečiadienį visų laukė nepaprasti potyriai 1,6 km aukščio kalnuose: projekto dalyviai  aktyviai  spramogavo (slidinėjo ar nuo kalno leidosi  rogutėmis), išklausė paskaitą apie saugų sportavimą žiemą, pasivažinėjo specialiais automobiliais- rogėmis, imitavo gelbėjimo operaciją kalnuose.

Paskutinėmis savaitės dienomis lankėmės sporto mokykloje, kur ir stebėjome, ir patys žaidėme tenisą, boksą, mini futbolą. Mūsų tarptautinė komanda, sudaryta iš mokinių bei mokytojų,  sugebėjo laimėti prieš profesionalų klubą. Taip pat susipažinome su Rumunijos mokymo sistema, apžiūrėjome šalia Rovinari esantį Targu Jiu miestą ir atsisveikinome iki kito karto Portugalijoje.

Kas yra svarbiausia tokiuose vizituose? Be abejo, žinios, įgūdžiai ir potyriai. Bet labiausiai jaudina nuoširdžios dalyvių šypsenos, naujos draugystės, patirtys, pažinimas ir … ašaros atsisveikinimo metu.

Projekto koordinatorė, anglų k. mokytoja Odeta Gluoksnytė,

biologijos bei technologijų mokytoja Rita Dijokienė

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE