Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Už chuliganišką vairavimą laukia Marijampolės teismo sprendimas

Už chuliganišką vairavimą laukia Marijampolės teismo sprendimas

Anksčiau vaizdo registratorius automobilyje buvo naudojamas daugiau kaip pramoga, o šiuo metu jis tampa vis populiaresnis tarp vairuotojų:  padeda apsisaugoti pačiam (sprendžiant iškilusius konfliktus, kurių kelyje pasitaiko gana dažnai), be to, veikia kaip prevencinė priemonė, padedanti ne tik identifikuoti eismo įvykio kaltininką, bet ir fiksuoti Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjus.

Marijampolės apskrities VPK pareigūnai 2013 metais Marijampolės apskrityje nubaudė  44 pažeidėjus dėl pavojingo ir chuliganiško vairavimo, o šiais metais jau per pirmus keturis mėnesius  – 20 vairuotojų ( 2013 metais per 4 mėn. -15).

Marijampolės rajone 2013 metais buvo nubaustas 21 pažeidėjas dėl pavojingo ir chuliganiško vairavimo.  Per šių metų 4 mėnesius dėl pavojingo ir chuliganiško vairavimo nubausti 8 pažeidėjai, 3 pažeidėjais daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Socialiniuose tinkluose paskelbti vaizdai sulaukia ne tik žiūrovų dėmesio, bet ir policijos: kiekvienais metais registratoriais užfiksuotų vaizdo įrašų gaunama vis daugiau, ir vairuotojai nubaudžiami, kaip įprasta, už chuliganišką elgesį. Priminsime, jog chuliganiškas vairavimas įprastai pasireiškia aktyviais veiksmais iš chuliganiškų paskatų, šiurkščiai pažeidžiančiais viešąją tvarką, keliama grėsme eismo saugumui ir rodomu aiškiu visuomenės negerbimu.

Štai internetiniame portale pasirodžius filmuotai medžiagai apie automobilio „Subaru Forester“ vairuotojo „meistriškumą“, policija reagavo iškart.  Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (aps. VPK) pradėta administracinė teisena. Nustatyta, jog šis automobilis priklauso vienai prekybos įmonei, juo naudojasi įmonės savininko šeimos nariai. Nors, kaip teigia įmonės savininko sūnus L. K., gimęs 1989 metais, 2014 metų  gegužės 11 dieną automobiliu „Subaru Forester“ leido naudotis trisdešimt septynerių R. A., nežinodamas, jog pastarasis neturėjo teisės vairuoti transporto priemonės, atsakomybės išvengti nepavyko. Dėl to, kad perdavė vairuoti transporto priemonę asmeniui, neturinčiam teisės jos vairuoti, jam įteiktas administracinis nurodymas sumokėti 100 litų baudą.  L. K. nesuskubus tai padaryti per 10 dienų, administracinio teisės pažeidimo byla bus nagrinėjama įstatymų nustatyta tvarka, o administracinių teisės pažeidimų kodekso 128 str. 3 d. sankcijoje už padarytą teisės pažeidimą numatyta bauda nuo 200 iki 400 litų.

Dėl gegužės 11 dieną Marijampolėje automobilį „Subaru Forester“ vairavusio Marijampolės rajono gyventojo  R. A., gimusio 1977 m. ir padariusio daugybę pažeidimų (vairavo automobilį neturėdamas teisės vairuoti, lenkė kitą automobilį pėsčiųjų perėjoje, aplenkęs šį automobilį staiga stabdė, nors tai nebuvo būtina eismo saugumui, todėl iš paskos važiuojančio automobilio vairuotojas buvo priverstas staiga stabdyti, kad užtikrintų savo ir kitų žmonių saugumą, taip buvo sukelta pavojinga situacija, vairuodamas automobilį keturis kartus sukdamas į dešinę nerodė atitinkamos krypties posūkių šviesos signalo, toliau važiuodamas lenkė kitą automobilį sankryžoje, taip pat Marijampolėje, Vingio gatvėje, vairavo automobilį su uždengtais galiniais valstybinio numerio ženklais) atsakomybės sprendimą priims Marijampolės rajono apylinkės teismas. Bylos nagrinėjimas numatytas birželio 9 dieną.

Vaizdo registratoriumi užfiksuotą ir policijoje gautą vaizdo medžiagą pareigūnai tiria visapusiškai, įvertindami ir pažeidėjų, ir juos fiksuojančiųjų veiksmus. Todėl reikia atkreipti dėmesį ne tik į kitus eismo dalyvius, tačiau nepamiršti ir savo elgesio kelyje: vairuotojas, filmuodamas kitus eismo dalyvius, neturėtų pamiršti savęs, atkreipti dėmesį, kaip jis elgiasi kelyje. Pasitaikė atvejų, kai vairuotojas, norėdamas užfiksuoti kitų eismo dalyvių daromus pažeidimus, pats pažeidžia elementarius KET reikalavimus ir kelia grėsmę eismo saugumui.

Pareigūnai dėkoja visiems, kurie aktyviai fiksuoja Kelių eismo taisyklių pažeidimus ir informaciją siunčia policijai ir tikisi, jog betarpiškas visuomenės ir policijos bendradarbiavimas skatins gerbti vieniems kitus kelyje, ir nelaimių keliuose mažės. Policija visuomet yra pasirengusi priimti tokią informaciją ir tik skatina piliečius nebūti abejingiems ir apie teisės pažeidimus informuoti policiją. Pateiktoje informacijoje turėtų būti kuo tikslesni duomenys apie pažeidimo padarymo vietą, laiką (data, valanda, minutės), transporto priemonės duomenis, kitus tuo metu pastebėtus reikšmingus duomenis, padedančius nustatyti pažeidimą ir pažeidėją.  

Piliečių nustatyti teisės pažeidimai ir policijai suteikta informacija apie asmenų padarytą ar daromą teisės pažeidimą yra brandžios visuomenės nepakantumo požymis besielgiantiems neteisėtai bei bendradarbiavimas su policija, siekiant visų mūsų saugumo.

Užfiksavus kelių eismo taisyklių pažeidėjus vaizdo registratoriumi, medžiagą galima pateikti ePolicija.lt.

Marijampolės apskrities VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE