Pagrindinis > Naujienos > Tas keistas klausimas „kodėl?“, arba šiek tiek „valstiečiai“, šiek tiek – „žalieji“

Tas keistas klausimas „kodėl?“, arba šiek tiek „valstiečiai“, šiek tiek – „žalieji“

 

Kas jums labiau patinka? Raudona su žaliu tašku ar raudona su žalia linija? O gal vis tik vientisa raudona ar vientisa žalia spalva? Tik nesakykite, kad tai skonio reikalas. Jeigu užsispyrusiai laikotės savo ir vis dar teigiate, kad tai skonio reikalas, drįstu jums pareikšti, jog tokiu atveju jūs turite blogą skonį, nepaisant, kad jums patinka mėlyna ar geltona spalva su juodais kryžiukais. Visai nesvarbu, kokia spalva jums patinka, visa esmė yra ta, ar žinote, kodėl ta spalva patinka. Kodėl? Toks paprastas klausimas, taip dažnai užduodamas, bet taip retai (ir vis rečiau) prasmingai bei reikiamu laiku.

Sūduvos kraštas pakeitė spalvą ir pakeitė taip, kad buvusi raudona yra nauja raudona su žaliais taškučiais ar žaliomis juostomi (čia jau jūsų blogo skonio reikalas). Didžioji dauguma permainų gerbėjų plojo rankomis ir gėrė šampaną, lyg žinodami, kad reikia atsimėgauti jo iki valios, kol išgali, kai Sūduvą paėmė šiek tiek „valstiečiai“, šiek tiek „žalieji“. Įdomiausia, jie niekada savęs nepaklausė, kodėl juos paėmė tie „šiek tiek“. Nors ne, čia jau aš esu šiek tiek neteisus, jie paklausė savęs ir darniai choru atsakė: „Nes mes už juos balsavom!“ Jie už juos balsavo! Kokia staigmena, koks atsakymas, koks atradimas! Ir tai, greičiausiai, buvo pirmas ir paskutinis bent kažkiek logikos turintis atsakymas ir paskutinis klausimas „kodėl?“ apskritai jų gyvenime.

Jaučiu visu kūnu, kaip dabar mane varsto kaltinimai: „Patyčios! Patyčios!“ Ne, mielieji, tai ne patyčios, o jei jums atrodo priešingai, tai čia jau jūsų skonio reikalas (ir nelabai kokio!). Patyčios – tai kai jūs nusišnekate ar darote visiškus vėjus, o kiti jums pritaria, giria, ploja ir dar padrąsina. Štai čia tai patyčios, net aš tokių neatlaikyčiau, bet jūs dažnai atlaikote. Stiprūs žmonės!

Grįžkime prie šiek tiek „valstiečių“ – šiek tiek „žaliųjų“. Iš karto perspėju: šis rašinys nupirktas, nes Lietuvoje visa žiniasklaida yra perkama. Kitokios nėra, aišku? Tai štai, tie „šiek tiek“ dar neišrinkti, o agituojantys už save šiek tiek man kėlė baimę. Taip, baimę, siaubą, bet ne pagarbą. Kodėl? Kaip laiku šis klausimas, tiesa? Baimę, kad dar mažiausiai ketverius metus mes murkdysimės gilioje stagnacijoje, aprėdytoje tautiniu kostiumu. Kitų baimių neminėsiu, bijau, kad jos išsipildys, nes esu blogas pranašas.

Ar baimės pildosi? Pildosi, panašiai taip, kai per gimtadienį, užpučiant gimtadienio torto žvakutes užmerktomis akimis, sugalvojamas noras. Jei šiek tiek sugudrauji, bent akies krašteliu žvilgteli į užpučiamas žvakes – noras neišsipildo. Matyt, taip nuoširdžiai bijant, atsitiko ir man. Nuoširdžiai bijoti – irgi menas.

Jūs galvojate, kad epinės megztos beretės yra blogai? Ne, mielieji, jos yra blogai, bet jos niekaip neprilygs šiek tiek „valstiečių“, šiek tiek „žaliųjų“ fanams. Fanai man patinka, ypač futbolo (labai ištikimi!). Jei pliekiasi po varžybų, tai bent jau žino, dėl ko ir kodėl. To negalima pasakyti apie tų „šiek tiek“ fanus, nors jie mūru stoja už savo vadą ir vado partiją, neleidžia blogu žodžiu jų minėti ir visada primygtinai siūlo netrukdyti dirbti bei nesityčioti. Šių fanų problema yra ta, kad jokios ištikimybės savo šeimininkams jie nejaučia (nors įsivaizduoja priešingai) ir greitu metu jie vėl paseks paskui kitą šeimininką, numetusį skanesnį kaulą. Megztos beretės bent jau yra ištikimos iki grabo lentos, o šitie permainų vėjų nugairintais veidais taip ir dairosi, iš kurios pusės atskries kaulas.

Galiausiai reikėtų išsiaiškinti tą jūsų skonį. Kokioje valstybėje ir visuomenėje jūs norite gyventi? Modernioje, inovatyvioje, veržlioje ar šiek tiek XIX a. galo, šiek tiek XX a. pradžios? Suprantu, kad tai ne tik jūsų skonio, bet ir vertybių klausimas. Bet vis tik? Suprantu, kad jums darna svarbiausia: kur senas ąžuolas glaudžiasi prie senos klėties, kur bėga Šešupė, kur pieva, laukas, kur gandrai vaikus peri…

Esminis klausimas. Kodėl Suvalkijos tyrą raudonį išmargino nekaltos žalios dėmės? Kodėl? Kodėl anksčiau plačiau mažai žinomi arba beveik nežinomi kandidatai nugalėjo raudonųjų grandus? Gal todėl, kad rinkėjai balsavo prieš, bet ne už? LVŽS numestas kaulas buvo mėsingiausias, o besiblaškanti tauta pasekė „mesijumi“. Ir perves jis per dykumą…

Tautinis kostiumas, karvių genetika, kavos puodelių apmokestinimas, akcizo įvedimas prezervatyvams, cukraus mokestis, kamino skylės mokestis, privalomos moksleivių šukuosenos, privaloma grupinė rytinė mankšta ir dar daug kitų nerealiai fantastiškų idėjų ir realizacijų… Sveiki apsigyvenę permainų Lietuvoje! Sutikite, kad ir pačios idėjos yra skonio reikalas. Sakoma, kad nieko nėra blogiau už iniciatyvų durnių. Čia jau jūsų skonio reikalas, aš nieko jums nesakiau…

Drėgnas Lietus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite