Penktadienis, 19 balandžio, 2024
Pagrindinis > Naujienos > „Sūduvos“ pergalė, sukėlusi ant kojų ne tik Marijampolės stadioną

„Sūduva“:

I.Kardumas, R.Abu Bakras, E.Veliulis(77‘ M.Altiparmakovskis), K.Laukžemis, S.Kerla, A.Jankauskas P.Leimonas, K.Laukžemis, A.Švrljuga, P.Janušauskas(75‘ K.Chedukas), G.Matulevičius(66‘ P.Leimonas), V.Slavickas,  O.Verbickas, A.Jankauskas.

FC„Sion“:

A.Mitryushkin, P.Ricardo, G.Karlen, M.Konate, B.Morgado, E.Zverotič,  B.Ndoye, Q.Maceiras(69‘ N.Luchinger), J.Adao, Matheus(58‘ B.Toma), Adryan(58‘ M.Schneuwly).

Nuo pirmųjų rungtynių minučių jaučiasi „Sūduvos“ žaidėjų užsivedimas ir nusiteikimas kovai. Varžovai pasitinkami aukštai, nevengiama paspausti juos. Jokio susikaustymo, žaidžiama neprisibijant favoritais laikomu „Sionu“.

Saldžių vaisių sulaukiame greitai. 3-ą minutę netoli varžovų baudos aikštelės skiriamas baudos smūgis. Vaidas Slavickas pakelia kamuolį, jį  pasiekia Karolis Laukžemis, pakeisdamas skriejimo kryptį, ir varžovų gynėjas Ricardo, bandydamas neutralizuoti pavojų, nukreipia kamuolį į savuosius vartus – 1:0!.

Tokia sėkminga rungtynių pradžia dar labiau įkvepia marijampoliečius – tiek esančius aikštėje, tiek tribūnose. Ir jau  9-ą minutę žiūrovai džiaugsmingai pašoka iš savo vietų. Paulius Janušauskas, nestabdydamas kamuolio, smūgio iš oro maždaug  iš 18 metrų nepalieka jokių šansų „Siono” vartus ginančiam A.Mitriuškinui – 2:0 !!

Priešininkai kiek sutrikę, o „Sūduvos” išpuoliai nesiliauja. 15-ą minutę Vaidas Slavickas iš kairės aikštės pusės atlieka aštrų  perdavimą. Kamuolys beveik pasiekia Ernestą Veliulį, bet šį kartą „Siono” futbolininkai neutralizuoja pavojų.

Kiek atsigavę varžovai perima kamuolio kontrolę ir pradeda ieškoti kelių link „Sūduvos” vartų.

22-ą  minutę Ivanas Kardumas nutraukia šveicarų klubo ataką, kuomet „Siono” žaidėjas iš aštraus kampo bandė perduoti kamuolį komandos draugams.

„Siono” gynėjams neduoda ramybės Karolis Laukžemis, drąsiai stodamas kovon su augalotais varžovais. Būtent Karolis uždirba pirmą kampinį „Sūduvai”. Po jo  pavojų galėjo sukurti prie kamuolio suskubęs Giedrius Matulevičius, visgi šveicarai apsigynė.

Kova aštrėja , ir ne tik aikštėje. Pasirodo ir pirmosios geltonos kortelės. Iš pradžių ja nubaudžiamas svečių atsarginis žaidėjas, stumtelėjęs prabėgantį Robertą Vėževičių.

36-ą minutę įspėjimą gauna ir  aktyviai gynyboje priešininkų pastangas žlugdęs Radafanas Abu Bakras.

38-ą  minutę laimę smūgiu iš toliau pabando aktyviausias iš varžovų brazilas Matheusas. Kamuolys praskrieja virš skersinio.

Paskutinę kėlinio minutę- vėl karšta prie „Siono” vartų. Dar viena standartinė situacija, sumaištis baudos aikštelėje ir „Siono” gynėjas vėl siunčia kamuolį netoli savo komandos vartų stačiakampio. Po pakelto kampinio smūgiuoja Ovidijus Verbickas, „Sūduva” uždirba dar vieną kampinį, visgi teisėjas iš Austrijos paskelbia pertrauką.

„Sūduva” aikštę palieka aidinti žiūrovų ovacijoms ir skanduotėms „Sūduva! Sūduva!”.

Po pertraukos abi komandos žengia aikštėn nusiteikę ryžtingai. Treneriai kol kas neatlieka nė vieno keitimo, bandydami „išspausti” maksimumą iš esamų pajėgumų.

48-ą minutę Andro Švrljuga pabaigia smūgiu iš eigos eilinę „Sūduvos” puolamąją kombinaciją. Smūgis kaire koja buvo stiprus, bet itin netikslus.

Po kelių minučių laimę iš toli pabando ir Ovidijus Verbickas, o 51 min. rezultatas galėjo tapti 3:0. Graži ataka, idealus Vaido Slavicko perdavimas ir į jį „atsiliepęs” Ernestas Veliulis smūgiuoja virš vartų, būdamas visai netoli jų.

Po šio epizodo „Siono” treneris atlieka dvigubą keitimą. Šveicarijos klubas perima kamuolio kontrolę, rengia daug pozicinių atakų, tačiau atrasti kelius link Ivano Kardumo vartų jiems nesiseka. Visų pirma, dėl organizuoto ir patikimo „Sūduvos” žaidimo ginantis. Realių progų svečiai iš Alpių šalies nesukuria visų rungtynių metu.O Marijampolės klubo gynyba savo patikimumu šiandien niekuo nenusileidžia šveicariškiems laikrodžiams.

Savo keitimais atsako ir Vladimiras Čeburinas. Kovon metami Povilas Leimonas, Karolis Chvedukas ir Marjanas Altiparmakovskis. Šių keitimų efektą pajuntame netrukus.

82-ą minutę po keitimo pasirodęs Povilas Leimonas atlieka perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam A. Švrljugai, jo „skersuotą“ kamuolį sugauna „Sion” vartų sargas.

Už poros minučių nedaug iki pavojingo momento prirūksta Marjanui Altiparmakovskiu, kuris galėjo išeiti vienas prieš vartininką, tačiau šiek tiek per toli atsileido kamuolį.

Šveicarai bando ieškoti laimės tolimais smūgiais. „Siono” kapitonas Zverotičius smūgiuoja maždaug iš 20 metrų – labai netiksliai. Kelis kartus pasiaukojamai žaidžia ir „Sūduvos” gynėjai, krisdami po varžovų kojomis ir neleidę pastariesiems smūgiuoti.

Bet tai dar nebuvo pabaiga. Tikras desertas gausiai Marijampolės stadione susirinkusiems žiūrovams buvo pateiktas rungtynių pabaigoje. Paskutinę rungtynių minutę „Sūduva” įgyja teisę į kampinį. Pakėlus jį, kamuolys užsilaiko „Siono” klubo baudos aikštelėje, kol galiausiai tiesiog „prilimpa” Karoliui Laukžemiui prie kojos. Fantastiškas smūgis iš eigos, A.Mitriuškinas net nekrusteli, , ir visa ARVI arena panyra į sunkiai apibūdinamą ekstazę – 3:0 !!!.

Rungtynių teisėjo švilpukas paskelbia apie netikėtą, sensacingą, bet pelnytą „Sūduvos” pergalę!!!