Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Nuo šiol Vilkaviškio policijai saulė dar svarbesnė

Nuo šiol Vilkaviškio policijai saulė dar svarbesnė

Nuo šiol saulė Vilkaviškiui tampa dar svarbesnė, nes 2016 metų pabaigoje Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariate (toliau – apskr. VPK) įgyvendintas projektas – ant Vilkaviškio r. PK stogo įrengta saulės šviesos energijos elektrinė ir sausio mėnesį jau gautas leidimas ją eksploatuoti.

ant-stogo-pk

Vasario 17 d. Vilkaviškio r. policijos komisariate vyko saulės šviesos elektrinės pristatymas. Į jį atvyko Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, Marijampolės apskr. VPK viršininko pavaduotojas , atliekantis viršininko funkcijas Harimatas Poškevičius, jo pavaduotojas Alfredas Bartkus ir teritorinių policijos komisariatų vadovai, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, taip pat dalyvavo statybos rangovas – UAB „Mazgas“ direktorius Vytenis Šmigelskas.

Kaip savo kalboje akcentavo Marijampolės apskr. VPK laikinasis vadovas Harimatas Poškevičius, alternatyvi, atsinaujinanti energetika šiuo metu yra ne tik madingas terminas. Tai išties perspektyvu, nes saulė – pats galingiausias energijos šaltinis. Todėl ypač malonu, kad mes vieni pirmųjų policijos sistemoje (po Šiaulių apskr. VPK) įgyvendinome šį projektą. Tikimasi, kad saulė Vilkaviškyje ne tik taupys pinigus, bet ir tausos aplinką. Šia proga jis Vilkaviškio r. PK viršininkui Edvardui Gruzdžiui įteikė simbolinį suvenyrą.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas pabrėžė, kad policija yra moderni ir pažangi – naudojasi ne tik su tiesiogine veikla susijusia technika, bet ir štai tokiu pažangiu požiūriu į aplinką, kurioje visi gyvename. Saulės energija yra švari, nekenkia nei žmonių sveikatai, nei ūkiui. Nereikia sukti galvos ir dėl ateities, tarptautinių sąlygų, politinių viesulų ar užsienio tiekėjų – saulė yra tiesiog patikima. Planuojama įrengti 10 tokių elektrinių policijos įstaigose.

Vilkaviškio r. savivaldybės meras pasidžiaugė konstruktyviu bendradarbiavimu su policija, taip pat paminėjo ir tai, kad Vilkaviškyje pažangiai susitvarkiusi ir ligoninė, tikimasi, kad panašių aplinką tausojančių objektų bus ir daugiau, miestas bus ne tik ekologiškesnis, bet ir saugesnis, kadangi ketinama išplėsti vaizdo stebėjimo kamerų tinklą.

O statybos rangovas, UAB „Mazgas“ direktorius Vytenis Šmigelskas, prieš simbolinį elektrinės „mygtuko paspaudimą“ paminėjo, jog šiandien nėra „žalesnės“ už saulės teikiamą energiją , ko gero, ir negali būti. Todėl linkėjo, kad Vilkaviškyje, jo vaikystės mieste, tokių objektų būtų kuo daugiau.

Skaičiai ir faktai

2016 m. balandžio mėn., atlikus viešojo pirkimo procedūras, nustatytas nugalėtojas (UAB „Mazgas“) bei su juo sudaryta atsinaujinančio energijos šaltinio (Saulės energijos) projekto parengimo ir Saulės elektrinės įdiegimo (rangos darbų) pirkimo sutartis.

2016 m. lapkričio mėn. buvo pradėti rangos darbai ir 2016-12-22 buvo pasirašytas Saulės šviesos energijos elektrinės, įrengtos ant Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK administracijos pastato stogo, statybos darbų užbaigimo-perdavimo aktas. 2017-01-26 Valstybinės energetikos inspekcijai prie Energetikos ministerijos atlikus techninės būklės patikrinimą, gautas leidimas ją eksploatuoti.

Projekto vertė – 29 098,38 eurai. Jis įgyvendintas Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis. Saulės elektrinėje planuojamas pagaminti metinis energijos kiekis – 17 300 kWh.

Visa elektros energija bus sunaudojama Vilkaviškio r. PK elektros energijos reikmėms tenkinti. Tikimasi, kad per metus bus sutaupyta daugiau kaip 20 procentų lėšų, skirtų mokesčiams už sunaudotą elektros energiją.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite