Pagrindinis > Daugiau kategorijų > Beveik rimtai > Mitingas, nomenklatūra ir… kalafioras

Mitingas, nomenklatūra ir… kalafioras

 

Eilinis gegužės šeštadienis, turėjęs būti truputį daugiau nei eilinis, buvo kažkoks – nei eilinis, nei neeilinis. Šiandien, gegužės 14 dieną, Lietuvos miestuose, taip pat ir Marijampolėje,  vyko renginys „Nesėdėsiu, neburbėsiu, o kažką darysiu“. Greičiausiai tai buvo mitingas ar piketas, nesvarbu – tai esmės nekeičia.

Tokio tipo renginių reikšmingumas ir įtakingumas dažniausiai matuojamas dalyvių skaičiumi, o tą skaičių, ypač nedidelį, visuomet reikia kažkaip legalizuoti. Dažniausiai tas „legalizatorius“ būna oras. Jeigu būna „žiauriai“ geras, tada viskas nurašoma jam: žmonės išvažiavo į sodus, daržus ar tiesiog į gamtą. Jeigu būna blogas oras, ypač lietingas, tada jau niekam nereikia „nurašinėti“ dalyvių skaičiaus, nes ir taip visiems aišku: lietus –  šventas reikalas sėdėti namuose.

„Facebook“ sukurtas renginys „Nesėdėsiu, neburbėsiu, o kažką darysiu‘ Marijampolė“ žadėjo labai didelio „kalibro“ renginį, nes pareiškusių dalyvausią buvo 984, o giliai susidomėjusių – 927 „dūšios“. Ne tiek ir mažai mūsų miestui ar savivaldybei, bet jeigu jūs tuo tikėjote ir priėmėte kaip būsimą faktą, naiviai klydote. Mano galvoje sukosi 100, daugiausiai 200, žmonių. Neklydau – jų buvo per 100, gal kiek daugiau, beskaičiuodamas pasimečiau tarp skėčių, nes oras buvo lietingas. Ar tai žmonių veidmainiškumas? Nežinau, greičiausiai…

Mano subjektyvia nuomone, šis renginys buvo gan pasyvus – dažniausiai linguojant galva, jei ne vienas momentas. Ant pakylos buvo pakviestas tarti keletą žodžių LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius. Gerbiamas Seimo narys, matyt tinkamai neįvertinęs savo aureolės spindesio galios, drąsiai žengė ant scenos ir pradėjo sakyti savo ir partijos nuopelnų kalbą. Neilgai trukus buvo nušvilptas skanduojant „Gėda, gėda!“ Šito gerbiamam Albinui buvo jau per daug, mat, labai susinervinęs ir nebaigęs savo kalbos, žengė nuo scenos, minioje dar susibaręs su vienu iš dalyvių bei piktai pareiškęs jam, kad jei šis nenustosiąs skanduoti „gėda“, iškviesiąs  jam policiją (matyt, Seimo narys pripratęs tik prie veidmainiškų liaupsių ir plojimų), su savo „šeškučiu“ nužingsniavo link savivaldybės administracijos pastato – ar nuo lietaus pasislėpti, ar pas meistrus savo aureolės galios patikrinti. Galima daryti prielaidą, kad žmonės visiškai netoleruoja senosios kartos politikų, tapatina juos su nomenklatūra, kadangi kalbėję jaunosios kartos politikai – tiek „pozicionierius“ vicemeras Povilas Isoda, tiek „opozicionierius“ tarybos narys Andrius Vyšniauskas – jokių panašių reakcijų nesukėlė.

Tuo metu, už kelių šimtų metrų esančios prekybos centrų „Maxima“ ir „Rimi“ automobilių stovėjimo aikštelės buvo pilnutėlės, man pasirodė, kad kaip prieš didžiąsias metų šventes – matyt, kalafiorai atpigo.

Vytenis SKROBLAS

Autoriaus nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite