Pagrindinis > Daugiau kategorijų > Beveik rimtai > Kaip marijampoliečiai Užgavėnes šventė ir kaip aš blynus valgiau

Kaip marijampoliečiai Užgavėnes šventė ir kaip aš blynus valgiau

 

„Tie rupūžės tik prieš rinkimus dykai paėst duoda“, – pasakytų vienas mano pažįstamas. Nesiginčysiu, kadangi mano misija (pompastiškai skamba!) yra ne keikti, o teigti, bent šį kartą nesivelsiu į pirmosios sakinio frazės analizę ir jos pagrįstumą.

Tikrosios Užgavėnės bus tik antradienį, bet nemažai marijampoliečių J. Basanavičiaus aikštėje jas šventė sekmadienį, taip pat ir aš, nors gal geriau nereikia manęs įskaičiuoti, nes aš buvau tik stebėtojas, o Užgavėnes švęsiu kaip ir priklauso – vasario 17 d.

Šiemet dykai prisivalgyti tikrai buvo galima į valias. Visos partijos, kandidatuojančios sėsti prie Marijampolės savivaldybės vairo kovo 1 d. vyksiančiuose rinkimuose, savo palapinėse kepė blynus ir vaišino kitu maistu bei dalino rinkiminę reklamą.

Nusprendžiau paragauti visų partijų blynų – bent po vieną. Nieko įspūdingo: vieni per riebūs, kiti prėski, o dar kiti sūroki. Galiu pasakyti tik tiek, kad mano žmona iškepa skaniau, nors, kita vertus, dovanotam arkliui į dantis nežiūrima.

Apie patį renginį nelabai ką turiu ir pasakyti, kadangi jis niekuo nesiskyrė nuo praeitų ar prieš dešimt metų vykusių Užgavėnių švenčių. Tiems, kas niekada nesate buvę tokiame renginyje, pasistengsiu trumpai nupasakoti esmę.

Prekybininkų nemažai, bet ne tiek, kaip per Marijampolės miesto dienas. Asortimentas tas pats: maisto produktai ir gėrimai, rankų darbo dirbiniai, „meno kūriniai“ (kičas) ir, žinoma, „Made in China“ (pagaminta Kinijoje) produkcija – kaipgi be jos.

Kultūrinės programos scenarijus kaip visuomet toks pats: šokiai, dainos, Kanapinio ir Lašininio grumtynės, geriausių kaukių rinkimai ir, žinoma, Morės deginimas. Lyg ir viskas.

Nemanykite, kad  noriu pasakyti, jog man buvo liūdna. Tikrai ne. Buvo pakankamai linksma ir smagu – jaučiausi puikiai, tik oras buvo žvarbokas.

Prieš pabaigdamas šį trumpą rašinį, noriu prisipažinti, kad jums pamelavau… Kaltas ir dar kartą kaltas. Nė vienos partijos keptų „dykų“ blynų neragavau ir burnoje neturėjau, nes dar niekas neiškepė tokio blyno, kuris mane galėtų papirkti.

Vytenis SKROBLAS

Autoriaus nuotraukos.

P.S. Velniškai norėjosi tų blynų, bet principo reikalas buvo stipresnis už mane.

Informacijos šaltinis:

http://www.marijampolesblogas.net/vytenio-blogas/kaip-marijampolieciai-uzgavenes-svente-ir-kaip-as-blynus-valgiau-fotogalerija

jquery photo viewerby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite