Pagrindinis > Naujienos > Japonijos ambasadorius sieks suaktyvinti bendradarbiavimą su Marijampole

Japonijos ambasadorius sieks suaktyvinti bendradarbiavimą su Marijampole

 

Marijampolėje lankėsi Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Ambasadorius pirmojo vizito metu norėjo susipažinti su Marijampole, susitikti su savivaldybės vadovais, susipažinti su miesto verslo ir kultūros potencialu, aptarti tolimesnio bendradarbiavimo galimybes.

Tolimųjų Rytų valstybės diplomato vizitų po regionus pagrindinis tikslas – pažinti kuo daugiau savivaldybių, stiprinti Japonijos ir Lietuvos miestų bendradarbiavimą kultūros, ekonomikos ir verslo srityse, ypač paskatinti kultūros mainus, pritraukti kuo daugiau japonų turistų aplankyti Lietuvą.

„Laba diena, šiandien geras oras“, – lietuviškai pasisveikinęs Japonijos ambasadorius dėkojo merui už priėmimą ir pasidalino mintimis, kad atvykęs į Marijampolę nori surinkti kuo daugiau informacijos apie Marijampolės miestą, kultūrą, švietimą, verslo vystymą bei padėti užmegzti ryšius tarp Lietuvos ir Japonijos miestų. Jo teigimu, Japonijoje yra labai daug gyventojų, besidominčių Lietuva ir norinčių ją aplankyti, taip pat ir įstaigų, kurios norėtų užmegzti bendradarbiavimą Baltijos šalyse.

Ambasadoriaus susitiko su Savivaldybės meru Vidmantu Braziu bei kitais savivaldybės vadovais, verslo atstovais. Susitikimo metu buvo pristatyta savivaldybė, aptartos galimybės plėtoti draugiškus ryšius tarp Lietuvos ir Japonijos, kurie jau puoselėjami 25-erius metus, kalbėta apie šių dviejų šalių skirtumus ir panašumus bei galimą miestų bendradarbiavimą. Ambasadorius domėjosi Marijampolėje veikiančiomis verslo įmonėmis, vykstančiais kultūros renginiais.

Meras Vidmantas Brazys garbiam svečiui pristatydamas savivaldybę akcentavo keletą svarbių dalykų, kurie gali būti naudingi plėtojant bendradarbiavimą: kuriama Marijampolės laisvoji ekonominė zona, plečiamas „Rail Baltic“ geležinkelis, verslo vystymą, miesto kultūros ir sporto infrastruktūrą.

„Didelį dėmesį skiriame ne tik kultūrai, bet ir sportui. Turime vyrų bei moterų krepšinio ir futbolo komandas, auksą laimėjusius rankininkus bei kitų sporto šakų atletus, pelniusius prizus tiek šalyje, tiek pasaulyje. Vyksta daug puikių renginių. Mūsų krašto žmonės užsiima aktyvia žemės ūkio veikla, mieste gausu verslo ir žemės ūkio perdirbimo įmonių. Deja, daug jaunimo šiuo metu emigravo svetur, tačiau siekiame juos pritraukti grįžti atgal į Marijampolę ar Lietuvą“, – kalbėjo meras V. Brazys.

Japonijos ambasadorius, kalbėdamas apie abiejų šalių bendradarbiavimą, tikino, kad jis siekia paskatinti sukurti kuo daugiau darbo sutarčių su Japonijos ir Lietuvos įstaigomis ir pabrėžė, kad šiuose reikaluose delsti nevertėtų. Jo teigimu, vykdant aktyvų bendradarbiavimą tarp įstaigų, pavyktų užtikrinti ir geresnius ryšius tarp miestų–partnerių. Kaip pavyzdį svečias pateikė vieną iš Tokijo rajonų, turintį bene 600 tūkst. gyventojų. „Šiame rajone yra dvejos krepšinio komandos. Tad jeigu jaučiate poreikį, galėtume padėti užmegzti bendradarbiavimą“, – tikino ambasadorius.

Vizito metu Japonijos diplomatas taip pat paminėjo ir turizmo temą. Anot jo, vis daugiau Japonijos gyventojų pamažu atranda Lietuvą.

„Šiais metais minint bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Japonijos 25-mečio sukaktį, norėčiau sukurti partnerystę tarp 25-ių Lietuvos ir Japonijos miestų. Aišku, tą skaičių norėčiau plėsti, kad kuo daugiau miestų bendradarbiautų. Taip pat žinau statistiką, kad kasmet Lietuvą aplanko apie 20 tūkst. turistų iš Japonijos, o Japonijoje atvyksta tik apie du tūkstančių turistų iš Lietuvos. Manau, kad kuo greičiau pradėsime bendradarbiauti, tuo daugiau turistų atvyks iš Japonijos į Lietuvą. Norėčiau kad jūsų puikią šalį per metus aplankytų bent 500 tūkst. turistų“, – teigė diplomatas.

VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ direktorius Andrius Jasinskis pristatė kultūros projektus, kurie buvo įgyvendinti Marijampolėje bendradarbiaujant su buvusia Japonijos ambasadore Kazuko Shiraishi.

Susitikimo metu Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Zakaravičienė pristatė Marijampolėje vykdomą kultūrinę veiklą, tradicinę „Miesto dienų“ šventę ir pereitais metais pradėtą Šv. Jurgio meno sezoną. Japonijos diplomatą sudomino tai, kad 2018 metais Marijampolė taps Lietuvos kultūros sostine. Ambasadorius paminėjo, kad vasario mėnesį į Lietuvą atvyks žinomas Japonijos aktorius Šingo Misavos, kuris vaidins monospektaklį „Sprendimas. Gyvybės vizos „Sempo“ Čiunės Sugiharos istorija“. Tai spektaklis apie Antrojo pasaulinio karo metu Japonijos konsulate Kaune dirbusį vice konsulą Čiunė Sugiharą, kuris išdavė daug vizų, išgelbėjo daug gyvybių, sustiprino Japonijos ir Lietuvos valstybių santykius. Aktorius surengs kelis nemokamus spektaklius, skirtus šalių bendradarbiavimo 25-erių metų sukakčiai. Ambasadorius siūlė apsilankyti spektakliuose ir pasikviesti aktorių atvykti į miesto renginius. Diplomatas taip pat pažadėjo asmeniškai pakviesti Japonijoje žinomą chorą atvykti į Marijampolę.

Po oficialaus susitikimo ir pietų Japonijos ambasadorius Lietuvai Toyoei apsilankė vienoje iš didžiausių Marijampolėje verslo įmonių – UAB „Mantinga“. Susitikime dalyvavę UAB „Mantinga“ valdybos pirmininkas Klemencas Agentas ir generalinis direktorius Kęstutis Svitojus svečiui pristatė, kad įmonė nuo 2011 metų palaiko glaudžius santykius su verslo partneriais iš Japonijos. Tačiau japonai ypač atsargūs žmonės ir labai atidžiai renkasi tiekėjus, todėl produkcijos eksportas į šią šalį prasidėjo tik praėjus daugiau nei metams. Šiuo metu įmonė turi keletą stambių verslo klientų iš Japonijos ir sulaukia vis daugiau susidomėjimo iš kitų Japonijos verslininkų. Nuo bendradarbiavimo pradžios bendrovė eksportavo daugiau nei 700 000 gaminių, tarp kurių populiariausi tapo desertiniai krepšeliai, prancūziškas batonas su česnakinio sviesto įdaru bei prancūziškas batonas su žolelių sviesto įdaru. Ambasadorius ypač susidomėjo pristatyta produkcija, užsimezgusiais verslo ryšiais su Japonija ir pažadėjo kuo plačiau paskleisti informaciją apie šią stiprią, puoselėjančią senąsias maisto gamybos tradicijas bei taikančią naująsias technologijas, sėkmingai užkariaujančią naujas pasaulines rinkas verslo įmonę ir prisidėti plėtojant verslo kontaktus savo šalyje.

 „Tai mano pirmas, bet tikiuosi ne paskutinis, vizitas Marijampolėje. Stengsiuosi, kad ne tik Lietuvą, bet ir Marijampolę aplankytų kuo daugiau japonų ir užsimegztų daugiau kontaktų tarp japonų įmonių atstovų“, – atsisveikindamas sakė ambasadorius T. Shigeeda.

Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje pareigas Toyoei Shigeeda pradėjo eiti nuo 2015 m. liepos mėnesio ir yra dešimtasis Japonijos ambasadorius Lietuvai bei trečiasis, reziduojantis Lietuvoje.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE