Pagrindinis > Naujienos > Įspūdinga „Sūduvos“ pergalė ir čempioniškas šėlsmas

Įspūdinga „Sūduvos“ pergalė ir čempioniškas šėlsmas

Marijampolės „Sūduvos“ futbolo klubo istorijoje 2017-ieji bus įrašyti aukso raidėmis. Lapkričio 19-ąją marijampoliečiai pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.

Lemiamose 33 turo ir viso A lygos sezono rungtynėse „Sūduva“ įspūdingu žaidimu 3:0 įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus „Žalgirį“ bei atėmė iš pastarojo čempionų titulą. Puikų sezoną „Sūduva“ baigė surinkusi 71 tašką, „Žalgiris“ liko su 67 taškais.

„Auksinės“ rungtynės prasidėjo aktyviai ir abi komandos nesirengė raičioti kamuolio aikštės viduryje. Žalgiriečiams žūtbūt reikėjo pergalės, tad jie iš karto pabandė persikelti į varžovų aikštės pusę. Tačiau netrukus vilniečių laukė du skaudūs smūgiai.

Po Vaido Slavicko perdavimo iš krašto 6 minutę puikią progą turėjo Josipas Tadičius, bet kroato smūgį atrėmė bei savo komandą išgelbėjo „Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkuskas. Vis tik po kampinio svečių gynėjai niekaip nesugebėjo išmušti kamuolio ir „Sūduvos“ gynėjas Semiras Kerla galingu smūgiu iš arti išvedė savo komandą į priekį.

Nepraėjo nė minutė ir Marijampolės futbolininkai padvigubino savo persvarą. „Žalgirio“ gynėjas Kaja Roguljis sutriko, kai jį ėmė spausti J. Tadičius ir atidavė kamuolį A. Vitkauskui. Pastarojo perdavimas į aikštės vidurį atiteko marijampoliečiui Andro Švrljugai. Šis nusprendė pelnyti efektingą įvartį iš labai toli, bet pataikė į skersinį. Kamuolys atšoko Karoliui Laukžemiui ir „Sūduvos“ puolėjas chaotišką epizodą baigė įvarčiu – 2:0.

Tokia rungtynių pradžia išmušė iš ritmo ir sutrikdė vilniečius. Apart Mamadou Mbodjio bandymo smūgiuoti galva į vartus, jiems nieko nepavyko sukurti prie varžovų vartų. Pirmo kėlinio pabaigoje neišlaikė Egidijaus Vaitkūno, Manto Kuklio ir Diego Oyarzuno nervai – visi jie vienas po kito gavo įspėjimus.

O prieš pat pertrauką „Sūduva“ savo 4,5 tūkst. gerbėjų minią pasiuntė į ekstazę. Po Ovidijaus Verbicko perdavimo iš krašto A. Švrljuga nestabdydamas kamuolio vienu lietimu jį nukreipė į vartus, taip suduodamas lemtingą smūgį titulą gynusiems žalgiriečiams – 3:0.

Beviltiškoje situacijoje atsidūrusiems „Žalgirio“ futbolininkams antrame kėlinyje reikėjo pelnyti net keturis įvarčius be atsako. Tačiau žalgiriečių žaidimas didelių vilčių jų gerbėjams neteikė. 57 minutę neblogą galimybę turėjo Egidijus Vaitkūnas, bet gynėjas nepataikė į neginamą vartų kampą.

Visgi „Sūduvos“ žaidėjai tokių galimybių varžovams daugiau nebuvo linkę suteikti. Solidi persvara leido šeimininkams žaisti ramiau, o karštligiškai atakuodami svečiai energiją taip pat švaistė ginčams su teisėjais bei varžovais.

Tuo metu „Sūduva“ dar surezgė kelis pavojingus išpuolius, po kurių galėjo įmušti ir ketvirtą kartą. Laikas vis bėgo, o „Žalgiriui“ nieko įsimintino puolime sukurti daugiau nepavyko.

Įspūdingą pergalę pasiekę „Sūduvos“ futbolininkai po finalinio švilpuko čempionų titulą šventė drauge su savo aistruoliais.