Pagrindinis > Naujienos > Galiūnų turnyrą Marijampolėje laimėjo svečias iš Latvijos

Galiūnų turnyrą Marijampolėje laimėjo svečias iš Latvijos

 

Rugsėjo 3 d. Marijampolės sporto centre „Sūduva“ vyko tradicinis tarptautinis 24-asis galiūnų turnyras. Dešimt stipruolių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Olandijos, Ukrainos, Slovėnijos, Norvegijos, Lenkijos ir Gruzijos varžėsi šešiose ypatingai sunkiose rungtyse. Jie kėlė vis sunkesnius rąstus, nešė Lietuvos formos akmeninį 180 kg skydą, atliko pritūpimus specialiame prietaise, nešė svarmenis, kilnojo apvalius akmenis nuo 120 iki 180 kg, įveikė estafetinę rungtį, kuri šį kartą susidėjo net iš trijų dalių. Šių metų naujiena ir iššūkis galiūnams buvo didžiojo rekordinio Suvalkijos šaukšto traukimas. Beveik 5 m ilgio šaukštas svėrė 400 kg ir sunkiai pasidavė net stipriausiems vyrams. Antros rungties ritmą sutrikdė latvių galiūnas Aivars Šmaukštelis, neišlaikęs Lietuvos formos skydo, kuris paleistas iš rankų suskilo pusiau. Tačiau tai nesumažino 29 m. latvio ryžto – pagrindinį prizą „Marijampolė 2016“, surinkęs 44 taškus, iškovojo būtent jis. Antruoju liko lenkas Gžegožas Šymanskis (Grzegorz Szymanski) (43 taškai), o trečioji vieta su 40-čia taškų atiteko lietuviui birštoniečiui Vidui Blekaičiui, tik prieš kelias dienas grįžusiam su čempiono titulu iš 2016-ųjų tarptautinio čempionato Šiaurės Airijoje Belfaste ir nespėjusiam tinkamai atgauti jėgų.

Šiemet turnyras prasidėjo ne tik galiūnų pristatymu, bet ir iš Rio de Žaneiro į tėviškę grįžusio olimpiados prizininko Aurimo Didžbalio pagerbimu. Jį pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Albinas Mitrulevičius ir Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys. Aurimas žiūrovams pademonstravo bronzos medalį ir savo firminius salto. Aurimas padėkojo savo pirmajam treneriui Alvydui Kirkliauskui, savo krašto žmonėms ir savivaldybei. Po to dvi valandas fotografavosi su visais norinčiaisiais, dalijo autografus.

Puikiai turnyrą pradėjo vienas iš dviejų Lietuvos stipruolių birštonietis V. Blekaitis, visada Marijampolei skiriantis daug simpatijų ir tarsi norėdamas paneigti mintį, kad sunkiasvoris sportininkams gali savo jėgas bandyti kartais virš galimybių ribų. Jis iškėlė 3 sunkėjančius rąstus: 130 kg – 3 kartus, 150 kg – 2, 170 kg – 1 per 44,93 sek. ir apsivilko geltonus lyderio marškinėlius. Aštuoniomis sekundėmis nuo jo atsiliko lenkas G. Šymanskis. Kito mūsų šalies galiūno marijampoliečio Sauliaus Brusoko rezultatas buvo penktas.

Startuodamas antruoju po slovėno Matjažo Belšako (82,10 m), Latvijai atstovaujantis A. Šmaukštelis (ūgis 190 cm, svoris 137 kg) Lietuvos formos akmeninį skydą nunešė apie 87 metrus ir neišlaikęs paleido jį iš rankų. Svarmuo nukrito ir netikėtai suskilo pusiau. Varžybų organizatoriui A. Kirkliauskui pagelbėjo birštonietis K. Urbanavičius. Skydas buvo pakeistas metaliniu, o rungtis perkelta į varžybų programos pabaigą. 

Pradėjusiems pritūpimų rungtį dviem galiūnams – olandui Jitsei Krameriui ir estui Gunarui Gimbutui – nepavyko atsistoti su specialiame prietaise (330 kg) stovinčiomis penkiomis merginomis. Tuo tarpu trečiuoju startavęs V. Blekaitis su svarmeniu pritūpė ir atsistojo net 12 kartų. Jį aplenkė tik 24 metų 186 cm ūgio ir 143 kg svorio Slovėnijos sportininkas M. Belšakas, atsistojęs 13 kartų.

Emocingoje estafetės rungtyje dalyviai pirmiausia nešė 350 kg medinį rentinį 25 metrus, po to kėlė ant pakylos 100 kg statinę, 160 kg akmenį ir 160 kg priekalą, o pabaigai traukė visiems susidomėjimą kėlusį medinį 400 kg svorio ir 480 cm ilgio šaukštą. Buvo parengta 25 metrų trasa. Įspūdingo dydžio šaukštą Marijampolės miesto dienų proga išdrožė medžio meistras Klemencas Kvainauskas su Marijampolės profesinio rengimo centro moksleiviais. Ištvermės ir jėgos rungtį iki galo įvykdė vienintelis A. Šmaukštelis per 1 min. ir 26,68 sek. ir užėmė pirmąją vietą. Antras rungtyje buvo G. Šymanskis (22,30 m), trečias – jauniausias turnyro dalyvis iš Ukrainos Aleksejus Novikovas (20 metų, 186 cm, 120 kg).

Svarmenų 2×130 kg 25 m nešimo rungtyje V. Blekaitį (15,66 sek.) aplenkė 6 dalyviai, tarp jų ir „lagaminus“ poroje nešęs S. Brusokas (13,81 sek) bei rungtį laimėjęs G. Šymanskis (10,54 sek.). Pastarasis atsilikimą taškais nuo pirmaujančio V. Blekaičio sumažino iki minimumo. Lyderį vijosi ir A. Šmaukštelis, nes atnaujintoje skydo nešimo rungtyje, jau ne atstumui, bet 50 metrų laikui, latvis pademonstravo neįtikėtiną greitį. Svarmenį nunešė per 17,04 sek.. Antroje vietoje – A Novikovas (18,31 sek.), trečioje – S. Brusokas (19,70 sek.), o V. Blekaitis – septintas. Po šio rezultato lyderio marškinėlius apsivilko lenkas G. Šymanskis (35 taškai). Į nugalėtojo titulą be lenko ir birštoniečio dar pretendavo A Šmaukštelis (34 taškai), A. Novikovas (34 taškai), S. Brusokas (33 taškai). Taškus sudėliojo paskutinioji, 5 apvalių akmenų (110, 120, 140, 160, 180 kg), sukėlimo į skirtingo aukščio pakylų taures, rungtis. V. Blekaitis, sukėlęs visus akmenis per 28,52 sek., liko ketvirtas. Tačiau to neužteko, kad atsistotų ant trečios vietos pakylos laiptelio. Priešpaskutinis startavęs A. Šmaukštelis, emocingai palaikomas žiūrovų, akmenis sukėlė per 21,82 sek., o teisėjai paskelbė, kad latvis pagerino prieš 10 metų Marijampolėje startavusio amerikiečio T. Ortmajerio turnyro rekordą (22,39 sek.). Rekordinio laiko nesugebėjo pagerinti lyderis G. Šymanskis (24,92 sek.). Jis rungtyje iškovojo trečiąją vietą, o turnyre liko antras.

Šį kartą be ypatingų rezultatų liko Gruzijos galiūnas Ivanas Makarovas (23 taškai) ir norvegas Ole Martinas Kristiansenas, surinkęs tik 8 taškus.

Kadangi oras buvo palankus, stadiono „Sūduva“ padangę papuošė pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempiono Roko Kostiuškevičiaus pilotuojamas balionas su Marijampolė savivaldybės simboliu. Pertraukose tarp rungčių koncertavo atlikėjas Radži. Su naujais šokių elementais pasirodė sporto klubo „Žalgiris“ šokėjos. Turnyrą vedė ilgametis jo organizatorius sunkiosios atletikos tarptautinis treneris Alvydas Kirkliauskas.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE