Pagrindinis > Daugiau kategorijų > Beveik rimtai > Aš jums papasakosiu tai, ką jūs… norite išgirsti

Aš jums papasakosiu tai, ką jūs… norite išgirsti

 

„Kalėdos – sulaužanti įprastą tvarką šventė, nesvarbu, ar jos jums ateina gruodžio, ar rugpjūčio mėnesį“. /Robert Fulghum/

Metų galas visuomet įneša daug sumaišties: vieni skuba pirkti dovanas, kiti užsidaro kalėdinėms–naujametinėms atostogoms, o dar kiti labai intensyviai dirba tam, kad nepristigtumėte dovanų ir gerai pailsėtumėte bei papramogautumėte per didžiąsias metų šventes. Dažnas bent trumpam pasijunta esąs viduriniosios klasės atstovas ir taip įsijaučia į pirkinius, kad visai pamiršta, jog tokios klasės Lietuvoje beveik nėra. Dar kitus užplūsta neregėto gerumo banga, jog staiga prisimena, kad egzistuoja sąžinė ir atjauta, o paaukotas euras nuplauna visas metų nuodėmes. Galiausiai dauguma, bekeikdami besibaigiančius metus, lengviau atsidūsta ir su nekantrumu laukia naujų sveikinimų ir linkėjimų… Apie laimingesnį ir geresnį gyvenimą.

Jau taip yra, kad bjaurus mano būdas retkarčiais reikalauja dėmesio ar kažko panašaus į tai vien tam, kad lietuviškai maloniai pasijustų jus apgavęs. Dažnai savo sutiktiems pažįstamiems atsakau, kad viskas sekasi tiesiog puikiai, nors kartais vaikštau lyg žemes pardavęs. Tai suteikia man daug džiaugsmo ir pasitenkinimo, nes jaučiu kaip jie (pažįstamieji), mandagiai besišypsodami, grimzta į neviltį ir juodą pavydą. Lietuviška – kitaip ir negali būti. Jie norėtų išgirsti kažką kita… (bet dar ne šiais metais, gal kitais, pagalvosiu apie tai).

Praėjusios savaitės pabaigoje leidau sau vėl paišdykauti – paleidau antį apie įspūdingą ir neįprastą būsimą Marijampolės Kalėdų eglę. Kam? Kad vėl pasidžiaugčiau jus prigavęs ir sulaukčiau šiek tiek dėmesio. Viskas puikiai pavyko, kitaip ir negalėjo būti – tai patikrinta. Kaip jaučiausi? Geriau nepasakosiu, nes dar kam nors neatlaikys širdis. Jeigu būčiau pasvaičiojęs, kad eglės visai nebus, nes visus pinigus surijo geležinkelis, irgi būtumėte patikėję, gal ir efektas būtų geresnis, bet turiu sąžinę, nenorėjau jums sugadinti artėjančių Kalėdų nuotaikos. Esate vienas iš apgautųjų? Puiku, vadinasi vis dar tikite Kalėdų seneliu, o tai nėra blogai, nes Kalėdos – stebuklų metas, o stebuklai nutinka tiems, kurie labiausiai jais tiki.

Jeigu jau labai rimtai, tai džiaugiuosi jus prigavęs, bet ne piktdžiugiškai. Pats iš savęs pasijuokiu, kai mane kas nors nepiktai prigauna. Visa esmė yra ta, kad prieš kokius 15 metų to man nebūtų pavykę padaryti (bent jau tokiu mastu). Tai tarsi eilinis įrodymas sau ir jums, kad „Facebook‘as“ (ar kita interneto media) yra labai galingas įrankis skleisti informaciją, dezinformaciją, propagandą ir kita. Gerai žinoma taisyklė – informaciją reikia tikrinti keliuose šaltiniuose. Ar tai galioja kalėdinėms eglutėms? Manau, galioja, nes galite pradėti rašyti skundus savivaldybės administracijai, kad eglė ne tokia, kokia turėjo būti! O tai jau negerai – užversti žmones darbais prieš Kalėdas (juk atsakymai į skundus – irgi darbas).

Baigdamas norėčiau pasakyti, kad tikrai nežinau, ko jūs norite, bet aš jums galiu papasakoti tai, ką jūs norite išgirsti, nes paprastai žmonės girdi tai, ką nori girdėti, o ne tai, kas ir kaip yra iš tikrųjų. Štai ir visa paslaptis. Su artėjančiomis!

Vytenis SKROBLAS

Autoriaus fotomontažas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite