Pagrindinis > Naujienos > Aptartas kompleksinis pagalbos šeimoms organizavimas Marijampolės savivaldybėje ir savižudybių prevencijos svarba

Aptartas kompleksinis pagalbos šeimoms organizavimas Marijampolės savivaldybėje ir savižudybių prevencijos svarba

Vasario 20 dieną, Marijampolės savivaldybėje vyko pasitarimas, kuriame kalbėta apie tai, kaip sekasi teikti kompleksinę pagalba šeimoms ir apie savižudybių prevenciją.

Susitikime, kuriame dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotojai Povilas Isoda ir Romualdas Makauskas, Tarybos narys, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas, Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė ir skyriaus specialistės, Marijampolės socialinės pagalbos centro vadovė Vilma Ratkevičienė. Pagalbos šeimoms tarnybos vadovė Irena Senkutė bei centro specialistai ir atvejo vadybininkai, aptartas kompleksinis pagalbos šeimoms organizavimas pagal nuo 2018 metų liepos 1 d. įsigaliojusią naują tvarką ir savižudybių prevencijos svarba.

 „Labai džiaugiuosi organizuojama profesionalia pagalba šeimoms ir nuoširdžiai dėkoju už nelengvą darbą socialiniams darbuotojams bei atvejo vadybininkams, nes, kaip rodo geroji praktika, tik vykstant glaudžiam vaiko teisių apsaugos bei pagalbą teikiančių specialistų, tėvų ir kitų institucijų bendradarbiavimui pasiekiamas pagrindinis tikslas – kad vaikai augtų šeimoje, saugioje aplinkoje, apsupti tėvų meilės, šilumos bei rūpesčio. Matome jūsų profesionalumą ir jaučiame, kad atiduodate visas jėgas padėdami šeimoms įveikti sunkiausias situacijas. Svarbus ir kita problema, kuri šiandien bus aptarta – savižudybių prevencija. Šiam klausimui artimiausiu  metu skirsime daugiau dėmesio, nes savivaldybė pradeda dalyvauti šalies  rotariečių vykdomo globalaus projekto „Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“ įgyvendinime“, – sakė Savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda

Marijampolės socialinės pagalbos centro Pagalbos šeimoms tarnybos vadovė Irena Senkutė informavo, kad 2018 metais savivaldybėje specialistai kompleksinę pagalbą teikė 211 šeimų.  Atvejo vadybininkai  šiuo metu  dar dirba su 148 šeimomis, kuriose auga 302 vaikai. Specialistų darbas organizuoti nenutrūkstamą koordinuotą kompleksinę pagalbą šeimoms, kurią teikia ir mobilios komandos, todėl dėkojo Tarybos nariui Alvydui Kirkliauskui už pagalbą lankant šeimas po darbo valandų  ar savaitgaliais.

Kita susitikimo dalis buvo skirta mokymams, kurių metu Marijampolės savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Joleta Norkienė trumpai supažindino su savižudybių prevencija: kaip pastebėti savižudybės pavojų, atpažinti jį, kaip padėti surasti skubią pagalbą žmogui, patekusiam į krizinę situaciją.

„Nors savižudybių skaičius šalyje pastaruosius metus sumažėjo, bet žmonės,  ypatingai specialistai dirbantys socialinį darbą, gali įžvelgti savižudybės riziką, todėl būtina gebėti pastebėti ir suteikti pagalbą. Vienas iš labai svarbių savižudybių prevencijos etapų,  norint sumažinti savižudybių riziką, yra mokymai, kad kuo daugiau žmonių žinotų, kaip reaguoti, kaip padėti, kaip apie tai kalbėti”, – sakė psichologė J. Norkienė, pristatydama ir komentuodama labai aktualų, savižudybių prevenciją atspindintį filmą „Renkuosi gyventi”.

Susitikime pasidalyta gerosiomis patirtimis ir iškylančiais sunkumais darbo procese, diskutuota kaip ateityje būtų galima spręsti problemas tiek darbe su šeimomis, tiek  savižudybės rizikos atvejais,  Susitikimo metu  dalyvavusieji pripažino, kad  tiek pagalbos šeimai, tiek savižudybių prevencijos temos yra aktualios socialines paslaugas teikiančioms institucijoms, siekiančioms bendro tikslo – vaiko ir šeimos gerovės, todėl svarbu yra nuolatinė komunikacija, bendradarbiavimas ir mokymai.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE