Pagrindinis > Daugiau kategorijų > Beveik rimtai > Apie įsižeidusius, jų gynėjus ir… barsuką

Apie įsižeidusius, jų gynėjus ir… barsuką

 

Vieną kartą miške, per kurį išilgai driekėsi geležinkelis, miško gyventojas barsukas, niekaip negalėdamas pereiti geležinkelio ir patekti į kitą miško pusę aplankyti barsukės, neištvėrė ir išplūdo miško tarybą rinkusius miško žvėris: „Visi jūs b**t proto ir moralės degradai!“ Krūme tupėjęs ir snaudęs zuikis net žaktelėjo, kad net įsižeidė bežaktelėdamas. Pasileido per mišką zuikis miško tarybos viršininkui liūtui skųstis, kad barsukas jį pavadino degradu. Išklausęs zuikį, liūtas nusprendė atleisti barsuką iš barsuko pareigų.

Susirinko miško taryba svarstyti barsuko atleidimo reikalų, bet nieko taip ir nenusprendė – niekaip negalėjo suprasti: kas bus barsukas, jei jį atleis iš barsuko pareigų, nes barsukas negali būti niekas, tai jau būtų žvėries teisių pažeidimas. Taip ir liko barsukas barsuko pareigose.

Čia jau galėjo būti ir pasakos pabaiga, bet… Pradėjo miško taryba atsišaukimus rašyti miško sienlaikraštyje, neatsiliko ir barsukas vis dar barsuko pareigose. Vieni gynė miško žvėrių, juos išrinkusių į miško tarybą, garbę ir orumą, o kitas rašė apie miško tarybos degradavusią moralinę dvasią.

Nesupratote, apie ką ši pasaka? Tada jūs esate asilai! Įsižeidėte? Tada 100 % esate asilai. Dabar belieka kažkam pasiskųsti. Nežinau kam, bet jei norėsite – būtinai rasite kam.

Gerai jau, įtikinote, išversiu pasaką į žmonių kalbą. Ši pasaka apie Marijampolės savivaldybės tarybos nario Gedimo Akelaičio frazę: „Juk valdančiuosius rinko didžioji žmonių masė, kuri nuo tarybinių laikų degradavo tiek protiškai, tiek morališkai“, įsižeidusius rinkėjus ir Marijampolės socialdemokratų reakciją.

Dabar apie asilus… Jeigu jūs tikrai nesate asilai ir nesijaučiate jais esą, neturėtumėte ir įsižeisti, nes įsižeidimas rodo, kad vis tik jūs esate asilai ir savo įsižeidimu bandote įrodyti sau ir kitiems, kad būdami asilais jais nesate. Paprasčiau tariant – nereikia įrodinėti to, kuo nesate… Žinoma jeigu tikrai nesate.

Ar gerbiamo tarybos nario žodžiai yra taktiški, o gerbiamų Marijampolės socialdemokratų reakcija adekvati? Čia retorinis klausimas. Vienas komentatorius internetinėje erdvėje rašė: „Politika – ne smėlio dėžė…“

Vytenis SKROBLAS

Autoriaus nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite